صادرات مرغ به عراق آزاد شد

صادرات مرغ به عراق

به گفته رئیس سازمان دامپزشکی کشور، صادرات مرغ به عراق آزاد شد.

جناب آقا میری از آزاد شدن صادرات مرغ، پر مرغ، تخم مرغ، جوجه یک روزه و تخم مرغ های نطفه دار به سبب پیگیری های انجام شده و پس از گذشت 6 سال به کشور عراق خبر داد.

جناب آقامیری با بیان این مطلب که نظارت دامپزشکی در کشور در سطح مطلوبی قرار دارد، از رفع ممنوعیت صادرات محصولات مرغداری‌ها به عراق خبر داد و گفت: بعد از ۶ سال که صادرات مرغ، پر مرغ، تخم مرغ، جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار به کشور عراق ممنوع بود، خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام دادیم صادرات همه محصولات مرغداری به عراق آزاد شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت دلیل رفع ممنوعیت، سلامت فضای تولید طیور کشور می باشد.

آقامیری با اشاره به مهار موفقیت آمیز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور، گفت: دنبال این هستیم که بیماری را کلاً ریشه کن کنیم و این امر به کمک همه دستگاه‌ها انجام پذیر می باشد.

شروع صادرات به عراق در استان ایران

در پی آزاد شدن صادرات مرغ به عراق یونس احمدی (سرپرست دامپزشکی استان ایلام) بیان داشت : با حمایت استاندار و معاونت اقتصادی، سازمان جهاد کشاورزی و همچنین مجموعه امنیتی و قضایی استان، این زمینه فراهم شد که از استان ایلام به کشور عراق صادرات مرغ داشته باشیم.

سرپرست دامپزشکی ایلام از آغاز صادرات مرغ ایلام به کشور عراق خبر داد و گفت: صادر کردن مرغ پدیده ای است که با استانداردهای بالا و بین‌المللی انجام می‌گیرد و شامل کشورهای محدودی در دنیاست و ما به کمک تولید کنندگان و مجموعه اداری استان توانستیم این کار را انجام دهیم. وی افزود: این عمل بارقه امیدی درمیان تولید کنندگان مرغ گوشتی ایلام ایجاد کرده است.

جناب احمدی ادامه داد: یک محموله ۱۴ تنی جگر مرغ توسط نیروهای امنیتی و نظامی در مرز کشف و توسط بازرسان دامپزشکی مورد آزمایش و بررسی قرار گرفت که مجوز لازم برای امحاء و معدوم سازی این محموله توسط دامپزشکی استان صادر شده است.

The post صادرات مرغ به عراق آزاد شد appeared first on تجهیزات مرغداری کارنوتک.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *